برآورد خسارات ناشی از سیل در استان لرستان

پایش ماهواره ای شوری خاک در اطراف دریاچه ارومیه
می 7, 2014
حال خوش تالاب‌ها و هامون‌ها به یُمن بارندگی‌ها
می 9, 2014

برآورد خسارات ناشی از سیل در استان لرستان

برآورد خسارات ناشی از سیل در شهرهای معمولان و پلدختر استان لرستان نشان می‌دهند که بر اثر این سیل خساراتی به بافت مسکونی، شبکه ارتباطی، ابنیه‌ها و زمین‌های کشاورزی وارد آمده است.

ارزیابی اولیه نشان می‌دهد که در شهرستان معمولان، محدوده ای به وسعت حدود ۲۰ هکتار تحت تاثیر سیل بوده که ۲۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب و به ۲۴ واحد آسیب جدی وارد شده است و تعداد ۲۵۷ واحد نیز احتمالا دچار آسیب دیدگی شده‌اند. همچنین در این حادثه حدود ۲۰۰ متر از راه‌های اصلی و ۱۴۰۰ متر از راه‌های روستایی دچار تخریب شده است و به حدود ۸.۲ هکتار از زمین‌های کشاورزی معمولان نیز خسارت وارد شده است.

  • پل دختر

در شهر پلدختر، نیز در این سیل محدوده ای به وسعت حدود ۳۴۰ هکتار تحت تاثیر بوده که به ۴۷۶ واحد آسیب جدی وارد شده است. تعداد ۶۲۶ واحد نیز احتمالا دچار آسیب دیدگی شده‌اند. همچنین در این حادثه حدود ۲ کیلومتر از راه‌های فرعی و روستایی تخریب و به ۶.۴ کیلومتر نیز آسیب وارد شده است. به حدود ۳۸۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان پل دختر نیز خسارت وارد شده است.

این نقشه‌ها توسط سرویس مدیریت اورژانس برنامه کوپرنیک اروپا تهیه شده و تصاویر مورد استفاده از ماهواره Pleiades با وضوح ۰.۵ متر است که طبق درخواست سازمان فضایی ایران به صورت سفارشی در تاریخ ۸ اسفند ۹۸ تصویر برداری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی