شرکت استرالیایی، استارت‌آپ آمریکایی در حوزه مخابرات ماهواره‌ای را خرید

آزمایش پایانه‌های ارتباطی لیزر در مدار کم ارتفاع زمین توسط وزارت دفاع آمریکا
ژوئن 9, 2020
جزییات زلزله اخیر تهران از زبان دکتر مهدی زارع
ژوئن 14, 2020

شرکت استرالیایی، استارت‌آپ آمریکایی در حوزه مخابرات ماهواره‌ای را خرید

هلدینگ الکترونیک سیستم­های نوری استرالیا (EOS) با خرید حق مالکیت استارت‌آپ آمریکایی آداسی  (Audacy)، اعلام کرد که قصد دارد تقریباً 1.2 میلیارد دلار استرالیا (800 میلیون دلار) برای ایجاد منظومه ارتباطات ماهواره­ای EOSLink خرج کند.

بن گرین ، مدیرعامل گروه EOS ، در بیانیه ای گفت: EOS می تواند “به سرعت به مرحله استقرار اولین صورت فلکی EOSLink ، شامل چهار ماهواره” برود. اندازه و قابلیت و هزینه این ماهواره ها برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان اولیه در نظر گرفته شده است و این مجموعه طی شش ماه آینده ، منظومه ماهواره را کامل خواهد کرد تا بتواند قراردادهای ساخت و راه‌اندازی را تا اوایل سال 2021 انجام دهد. ”

EOS در حال گسترش ارتباطات نوری است و انتظار می رود تا سال 2036 بیشترین ترافیك ارتباطات را به خود اختصاص دهد. منظومه EOSLink برای پشتیبانی از تبدیل لینک­های فرکانس رادیوی (RF)  به لینک­های نوری طراحی شده است. در طی این تبدیل، EOS پیش بینی می­کند که بازار ارتباطات دچار اختلال شدید شود زیرا میزان ترافیک جابجا شونده، بدون هیچ­گونه افزایشی در میزان درآمد کلی، 100 برابر می­شود. این شرکت، قبل از دستیابی به Audacy ، EM Solutions ، سازنده استرالیایی ترمینال­های تلفن همراه برای ارتباطات ماهواره­ای  باند پهن را خریداری کرده بود.

دو شرکت تابعه EOS ، با نام­های سیستم­های فضایی EOS و EM Solutions ، اعضای مرکز تحقیقات تعاونی SmartSat ، یک مشارکت خصوصی دولتی استرالیا با 245 میلیون دلار بودجه برای حمایت از بیش از 100 سازمان تحقیقاتی را تشکیل می­دهند. سیستم های فضایی EOS و EM Solutions توافق نامه هایی را با مرکز تحقیقات تعاونی SmartSat برای ساختن یک ترمینال ارتباطی ماهواره ای RF و ماهواره­ای ایجاد کرده­اند.

منبع : https://spacenews.com/eos-completes-acquisition/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی