ستیا


نرم افزار جامع نمایش و مدیریت داده ها و تصاویر ماهواره ای

معرفی
با توجه به کاربرد رو به گسترش داده‌های فضایی و تصاویر ماهواره‌ای در حوزه‌های کشاورزی، پایش زمین، مطالعات زمین‌شناسی، مطالعات منابع آبی، پایش جنگل‌ها و فضای سبز، استفاده از این داده‌ها در ایران نیز به آهستگی رو به گسترش می‌رود. با افزایش تعداد و تنوع داده‌های فضایی، مدیریت، آنالیز و استخراج اطلاعات کاربردی از آنها پیچیده‌تر خواهد شد. سامانۀ ستیا، یک سامانۀ مدیریت داده‌های مکانی است که توانایی بارگذاری و نمایش حجم عظیمی از داده‌های مکانی شامل داده‌های برداری (نقشه‌های دیجیتال) و داده‌های رستری (تصاویر هوایی، ماهواره‌ای، مدل سه‌بعدی زمین) با فرمت‌های مختلف را دارد. تمامی داده‌های مکانی که دارای استانداردهای سیستم مختصات جهانی هستند در این سامانه قابل بارگذاری و نمایش در موقعیت صحیح خود هستند.
ویژگی‌های سامانه
• این سامانه با نصب و استفاده به صورت محلی در شبکۀ داخلی یک سازمان، می‌تواند به صورت کاملا آفلاین و امن پردازش‌های موردنظر را انجام دهد.
• برای بی‌نیاز کردن کاربر از نرم‌افزارهای مشابه خارجی (مانند Google Earth) قابلیت‌های عمومی این نرم‌افزارها مانند ترسیم عوارض خطی و نقطه‌ای و ویرایش آنها در سامانه پیاده‌سازی شده است.
همچنین امکان تغییر ویژگی‌های نمایشی و کارتوگرافی مانند رنگ، ضخامت، شکل و بزرگنمایی نیز در این سامانه وجود دارد.
• با توجه به حجم بسیار زیاد تصویر ماهواره‌ای، بارگذاری و نمایش آنها در نرم‌افزارهای مختلف با مشکل مواجه می‌شود. در نرم‌افزار ستیا با استفاده از تکنیک‌های خاص ذخیره‌سازی تصویر، بارگذاری و نمایش حجیم‌ترین تصاویر در کمترین زمان امکان‌پذیر شده است. با این ویژگی دیگر نیازی به استفاده از نرم‌افزارهای خارجی برای ذخیره، بارگذاری و پردازش تصاویر حجیم نیست.
• ستیا قابلیت اتصال به پایگاه‌دادۀ تصاویر ماهواره‌ای آنلاین مانند گوگل، بینگ، OSM و .... را دارد و قادر است همزمان با نمایش داده‌های این لایه‌های آنلاین، تصاویر آنها را نیز در سیستم میزبان کش کند تا در صورت لزوم داده‌های ذخیره‌شده را در حالت آفلاین نیز مورد استفاده قرار دهد. با این ویژگی امکان تهیۀ پشتیبان از داده‌های موردنظر آنلاین و استفاده از آنها در شرایط تحریم وجود دارد. همچنین می‌توان در صورت نیاز داده‌های دیگری را به صورت آفلاین جایگزین فایل‌های موردنظر کرد.
• امکان ایجاد حساب‌های کاربری مختلف برای کاربران مختلف در ستیا پیش‌بینی شده است. به این صورت که هر کاربر بر اساس دسترسی‌هایی که راهبر سیستم در اختیار وی قرار داده است، به داده‌های مختلف و امکانات مختلف نرم‌افزار دسترسی دارد. با توجه به این ویژگی امکان بومی‌سازی پایگاه‌داده روی سرورهای محلی بدون نیاز به ارتباط آنلاین وجود دارد.
• امکان ارتباط با گیرنده‌های GPS بومی و انتقال داده‌ها بین نرم‌افزار و گیرنده وجود دارد.
• امکان نمایش و به صورت همزمان کش کردن داده‌های سه‌بعدی توپوگرافی آنلاین زمین در این سامانه دیده شده است. همچنین می‌توان در شرایط آفلاین داده‌های مدل سه‌بعدی تهیه‌شده توسط پهپادهای بومی با دقت بالاتر و به‌روزتر را جایگزین این داده‌های آنلاین کرد.
• از فرمت‌های معروف و پرکاربرد داده‌های تصویری و برداری در این سامانه پشتسبانی می‌شود (shp و kml و tif)
• برای پایش وضعیت یک منطقۀ مشخص، بارگذاری تصاویر زمان‌مند در این سامانه دیده شده است که در آن امکان استفاده از داده‌های آنلاین و آفلاین از هر نوعی (پهپادی و ماهواره‌ای) وجود دارد.
• امکان جستجوی مکان‌های مختلف در این سامانه به صورت آنلاین مشابه تمامی سامانه‌ها دیده شده است؛ همچنین سازوکاری در این سامانه برای جستجوی مناطق به صورت آفلاین دیده شده است تا در صورت اعمال فیلترینگ روی بخشی از داده‌ها امکان فراخوانی و استفاده از داده‌های ذخیره‌شدۀ قبلی وجود داشته باشد.
• امکان نمایش زمین در موقعیت موردنظر کاربر در سامانه وجود دارد. به عنوان مثال یک کشاورز می‌تواند با آگاهی از مختصات تقریبی زمین خود، ویژگی‌ها و تغییرات زمین خود را در طول زمان مشاهده نماید.
• در این نرم‌افزار از سیستم‌مختصات‌های مناسب برای منطقۀ ایران استفاده شده است که این موارد قابل ویرایش و اضافه‌شدن هستند.
• برخی آنالیزهای مکانی در این سامانه پیاده‌سازی شده و قابل استفاده است؛ همچنین ارتباط بین این سامانه و سایر سامانه‌های تحلیل مکانی (مانند مسیریاب‌های بومی) و استفاده از ظرفیت‌های تمامی سامانه‌ها به صورت توأمان نیز وجود دارد.

Cetia
پرداز

پرداز


نرم افزار بومی پردازش تصاویر پهپادی

در دنیای امروز تصاویر پهپادی در بسیاری از امور جایگزین تصویر برداری هوایی و ماهوارای شده است.
از جمله چالش های کار با این تصاویر، حجم و تعداد داده های اخذ شده در هر برداشت است؛
فقدان نرم افزاری بومی در این زمینه، انگیزه ی موسسه را در تولید سامانه ی پرداز برانگیخت؛
پرداز بدون محدودیت در تعداد تصاویر ورودی، قابلیت تولید مدل های دقیق سه بعدی و قایم را برای کاربران فراهم کرده است. بهره وری از حداکثر منابع سیستم میزبان، انعطاف پذیری در انتخاب و به کارگیری روش های تناظر یابی و سایر الگوریتم های پردازش تصاویر و همچنین قابلیت استفاده در محیط های ویندوز و لینوکس از دیگر ویژگی های بارز این نرم افزار هستند.

اپلیکیشن ارزیابی های حج


نرم افزاری جهت ارزیابی پزشک، مجموعه و آشپزخانه ها در ایام حج

نرم افزار ارزیابی های حج با تکنولوژی های زیر ساخته شده است:

سمت سرور:
زبان برنامه نویسی : سی شارپ – 2015 Visual studio 2015 پایگاه داده : mssqlserver 2016 Web server : iis 8
موبایل:
زبان برنامه نویسی : java Android studio 3.0 پایگاه داده داخلی : sql lite حداقل نسخه اندروید برای نصب: 4.4.2

1_80901475-5177270
fa_IRفارسی