اخبار

وبینار Big Data و اطلاعات مکانی

وبینار Big Data و اطلاعات مکانی

موفقیت برنامه های مکانی در هر پروژه، به انتخاب، جمع‌اوری، دسته بندی و استفاده از داده بستگی دارد. همزمان که حجم داده های سنجش از دوری و سایر داده‌های مکانی بیشتر می‌شود، سیستم‌های سنتی GIS اغلب برای ارائه یک تفسیر معنادار کافی نیستند.

ادامه مطلب
آموزش پایتون - نصب کتابخانه Numpy

آموزش پایتون - نصب کتابخانه Numpy

در این پست در خصوص نحوه‌ی دانلود و نصب کتابخانه‌های پایتون توضیح داده می‌شود. برای اینکه موارد بصورت عملی به تصویر کشیده شوند، بصورت شماتیک مراحل دانلود و نصب برای کتابخانه‌ی Numpy بر روی یک سیستم‌عامل ویندوز ۶۴ بیتی پیاده‌سازی می‌گردد.

ادامه مطلب
آموزش ArcMap

برچسب‌گذاری ( labeling ) پیشرفته با استفاده از پایتون در ArcMap

نرم‌افزار ArcMap دارای امکانات زیادی برای برچسب‌گذاری لایه های برداری است که در بسیاری از موارد کاربران به تنظیم اندازه، رنگ و سبک برچسب‌ها در Label Manager اکتفا می‌کنند. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از امکانات پیشرفته‌تر را با استفاده از زبان برنامه‌نویسی پایتون آموزش دهیم.

ادامه مطلب
مقدمه ای بر GDAL

مقدمه ای بر GDAL

GDAL یا Geospatial Data Abstraction Library به معنی کتابخانه‌ی مفهومی داده‌های مکانی، یک کتابخانه‌ی متن‌باز برای کار با انواع داده‌های برداری و رستری است. این کتابخانه شامل گستره‌ی وسیعی از دستورات برای پردازش و تبدیل تصاویر است.

ادامه مطلب
برگزاری مدرسه تابستانی سنجش از دور ایران و فرانسه

برگزاری مدرسه تابستانی سنجش از دور ایران و فرانسه

مدرسه تابستانی سنجش از دور ایران و فرانسه با همکاری موسسه سنجش از دور بصیر و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در تاریخ ۱۶ الی ۱۹ تیر ماه در محل دانشکده نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد. هدف دوره بالابردن سطح دانش و قابلیت شرکت کنندگان در استفاده حداکثری از تصاویر بدون هزینه و نرم­ افزارهای متن باز بود و کلیه مدرسان این دوره ازنخبگان و اساتید بین المللی سنجش از دور بودند.

ادامه مطلب