وبینار Big Data و اطلاعات مکانی

۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۴ کد : ۲۳ آموزش GIS آموزش برنامه نویسی
تعداد بازدید:۵۰۹
موفقیت برنامه های مکانی در هر پروژه، به انتخاب، جمع‌اوری، دسته بندی و استفاده از داده بستگی دارد. همزمان که حجم داده های سنجش از دوری و سایر داده‌های مکانی بیشتر می‌شود، سیستم‌های سنتی GIS اغلب برای ارائه یک تفسیر معنادار کافی نیستند.
وبینار Big Data و اطلاعات مکانی

GIS و Big Data دو جزء از یک کل

نقشه‌ای که الگوهای خرید و مشخصات جمعیتی را در یک محل نمایش دهد برای تحلیل پایگاه مشتری و راهبردهای بازار مفید است. با این حال با تکنولوژی Big Data، یک دید ۳۶۰ درجه از مشتریان را با مولفه مکانی نمایش می‌دهد. مدل‌های پیش‌بینی می‌توانند با داده‌هایی از مباحث رسانه‌های اجتماعی، تلفن‌های همراه و الگوهای جستجو ساخته شوند. تقاضاهای مشتریان پیش‌بینی شوند و با مدیریت چرخه تامین برای تحویل مناسب و به موقع به مشتری کامل شوند. این یعنی ارتباط بهتر با مشتری و استفاده موثر از منابع.
از آنجاییکه تکنولوژی Big Data قادر به پردازش حجم بالای داده‌ها در زمان کم است، به عنوان مرز جدید برای پردازش‌های مکانی مطرح شده است. به عنوان مثال NASA با در کنار هم قرار دادن Big Data و سیستم‌های اطلاعات مکانی به سمت مطالعات اقلیم (داده‌های اقلیم گذشته و حال) رفته است.


Big Data و GIS چگونه با هم کار می‌کنند؟


تکنولوژی GIS بستری برای جستجو و غربالگری داده‌ها از پایگاه‌داده‌های چندگانه و متفاوت را برای گردش و پردازش بهتر اطلاعات فراهم می‌کند و عملکردهایی همچون آنالیز، و نمایش نتایج با استفاده از نقشه را برای ترابایت‌های داده فراهم می‌کند. همه اینها در لحظه با جریان‌های اطلاعات ورودی مختلف به GIS برای درک بهتر روابط مکانی صورت می‌گیرد.

 

1539006109-bigdata-posterweb.jpg


حوزه‌های کابرد


دستاوردهای Big Data برای GIS امکان آنالیز و تصمیم‌گیری بر روی داده‌های حجیم را با استفاده از الگوریتم‌ها، پردازش پرس‌و‌جو و داده‌کاوی زمانی و مکانی فراهم می‌کند. زمینه‌هایی که تکنولوژی مکانی از Big Data برای آنالیزهای بهبود یافته استفاده کرده است شامل موارد زیر است:

 • مدل سازی و تجزیه و تحلیل آب و هوا
 • تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی
 • خرده فروشی و تجارت الکترونیک
 • جمع آوری اطلاعات
 • صنعت حمل و نقل هوایی
 • نظارت بر بیماری
 • پاسخ به بحران
 • کمپین های سیاسی و انتخابات
 • بانکداری
   
نحوه ثبت نام در وبینار
وبینار در دو جلسه در تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹ مهر در ساعت ۱۳ الی ۱۵ برگزار خواهد شد.
لینک کلاس و نام کاربری و رمز عبور اختصاصی پس از ثبت نام ارسال خواهد شد.
توصیه می‌شود برای شرکت در وبینار از اینترنت ADSL استفاده شود.
هزینه شرکت در دوره برای عموم ۵۰ هزار تومان و برای دانشجویان ۳۰ هزار تومان است.
برای ثبت نام پس از واریز مبلغ به کارت زیر از طریق فرم ثبت نام اقدام کنید.
شماره کارت:
۶۳۹۶-۰۷۱۱-۱۱۱۵-۴۹۱۰
به نام سارا فریادرس نزد بانک سرمایه

( ۲ )

نظر شما :